Płatności mobilne w Twoim sklepie

Polskie sklepy internetowe marzą o zdobyciu globalnych rynków, ale zanim nie dostosują się do krajowych standardów, czeka ich sporo pracy i wysiłku, aby zyskać popularność. Coraz więcej Polaków wykorzystuje urządzenia mobilne do zakupów w sieci. Szacuje się, że rok bieżący przyniesie pod tym względem rekordowe dochody. Czy płatności mobilne to wymóg numer przed budowaniem witryny sklepowej?

Sklep -> komputer - > smartfon - > zegarek?

Polska branża e-commerce stale się zmienia i rozwija. Sklepy już dawno umożliwiły sprzedaż bezgotówkową, a operatorzy szybkich przelewów online są wszechobecni. W dzisiejszych czasach połowa społeczeństwa korzysta z urządzeń mobilnych, a m-kupujący robią zakupy średnio z dwóch urządzeń. Z roku na rok pojawiają się na rynku kolejne, dużo mniejsze od poprzedników m-urządzenia i należy zrobić wszystko, aby umożliwić za ich pośrednictwem bezproblemową sprzedaż.

Blisko 1/3 ruchu w sieci generują urządzenia mobilne. Strona sklepu internetowego powinna być zatem responsywna i przystosowywać się do rozmiaru urządzenia mobilnego. W Twoim sklepie powinna istnieć opcja płatności mobilnych, a więc bramki płatności. Chcąc rozpocząć sprzedaż z wysokiego pułapu, warto wejść we współpracę z największym w Polsce operatorem błyskawicznych przelewów - Dotpay.

Aplikacje mobilne i bezpieczeństwo

Dotpay oferuje bezpieczne transakcje bezgotówkowe, a Twoim zadaniem będzie stworzenie takich aplikacji mobilnych, które jeszcze bardziej usprawnią sprzedaż. Twój sklep powinien być przejrzysty, a konsument powinien dotrzeć do wybranego produktu w kilka chwil. Unikaj konieczności zakładania konta lub akceptowania przydługiego regulaminu przed dokonaniem zakupu. Musisz wiedzieć, że wielu klientów będzie obserwować Twoje produkty przez długi czas, zanim zdecydują się na jego zakup. Przez cały ten czas konsument zdąży poznać Twoją witrynę i jeśli będzie ona dostosowana do urządzeń mobilnych (pamiętaj, że Polacy korzystają z 1,6 m-urządzenia) - na pewno dokona zakupu.

Płatności mobilne to absolutna podstawa dla każdej osoby, która w ogóle myśli o budowie sklepu internetowego. Istnieje 33% szans na to, że Twoim pierwszym klientem będzie m-kupujący. Jeśli pozna on Twój sklep i spodobają mu się wszystkie opcje (czyli ich minimalizm, bo to prowadzi do poczucia komfortu), możesz liczyć na sprzedaż.