Cztery zasady nowoczesnej platformy e-commerce

W dobie powstawania coraz to nowszych sklepów internetowych, konkurencja w tej branży jest ogromna. Aby nie znajdować się na ogonie konkurencji, trzeba szukać najlepszych metod reklamy i kontaktu z klientem. Przygotowaliśmy dla Was cztery zasady, którymi powinniście się kierować prowadząc sklep internetowy. Zapraszamy do lektury!

Postaw na kontakt z klientem i profesjonalizm

Nie musisz korzystać z usług Call Centre, aby zdobyć klientów. Wystarczy, że będziesz uprzejmy i profesjonalny, a potencjalni klienci to docenią. Gdy rozmawiasz telefonicznie lub mailowo z klientem, postaw na wysoki poziom rozmowy i zrozumienia. To najlepsza wizytówka, jaką możesz zagwarantować swojej firmie.

Obecność w branży

Powinieneś postawić na reklamę brandową, czyli branżową. Dzięki temu będziesz na bieżąco zarówno z klientami, jak również konkurencją. Dobrym pomysłem będzie prowadzenie bloga i obecność w mediach społecznościowych (poniżej).

Social Media

Prowadzenie konta na Facebooku, Tweeterze, Instagramie czy Youtube to gwarancja dotarcia do globalnej masy ludzi. Możesz zatrudnić osobę do prowadzenia Twoich kont w mediach społecznościowych, a możesz to też robić samemu. Pamiętaj o kontakcie z klientami i odpowiadaniu na wszystkie pytania, które Ci zadadzą. Bardzo wiele sklepów stworzyło w mediach społecznościowy prawdziwy ruch, który napędza koniunkturę sprzedaży.

Płatności

Nowoczesna platforma e-commerce musi spełniać finansowe oczekiwania klientów, co sprowadza się do metod płatności. Obecnie najpopularniejsze są błyskawiczne przelewy online, które oferuje wielu polskich operatorów, na przykład Dotpay. Sklep oparty na takich usługach będzie mógł sprzedawać nawet w weekendy, ponieważ operatorzy, jak sama nazwa wskazuje - gwarantują błyskawiczne przelewy online.

Jeśli będziesz na bieżąco ze zmianami w branży e-commerce, z pewnością zmaksymalizujesz zyski w swoim sklepie. Pamiętaj o kontakcie z klientem i usługach, które mają usprawnić sprzedaż. Jeśli będziesz się kierował profesjonalizmem, to szybko osiągniesz sukces.