Ubezpieczaj przesyłki kurierskie

Jeśli czytając tytuł masz przed oczami kuriera, który kopie Twoją paczką, już spieszymy z uspokojeniem - to mit, który dawno temu upadł. Fakt, że przesyłki kurierskie nie zawsze docierają do klienta w idealnym stanie w głównej mierze bierze się ze złego pakowania. Dzisiaj podpowiemy Ci, dlaczego warto zainwestować kilka złotych i ubezpieczyć swoją paczkę.

Ile to kosztuje?

Koszt ubezpieczenia paczki kurierskiej to wydatek kilku lub kilkudziesięciu złotych - wszystko zależy od zadeklarowanej wartości przesyłki. Im większą ma wartość, tym koszt ubezpieczenia będzie wyższy. Przyjęło się, że paczka o wartości 100 złotych zostanie ubezpieczona za 3-4 złote netto.

Dlaczego warto to robić?

Nawet, jeśli Twoja przesyłka nie jest wiele warta, powinieneś ją ubezpieczyć, aby dotarła do odbiorcy w idealnym stanie. W przypadku droższych przesyłek zdziwieniem będzie, jeśli owej przesyłki w ogóle nie ubezpieczysz. Narażasz ma straty nie odbiorcę, a siebie samego, gdyż uszkodzony towar otrzymasz z powrotem i będziesz musiał sam zapłacić za jego naprawę.

Kiedy warto ubezpieczyć paczkę?

Jeśli wysyłasz towar o wartości powyżej 1000 złotych, powinieneś taką paczkę ubezpieczyć. Będzie to kosztować tylko kilkanaście złotych i nie zawsze to Ty będziesz musiał za to zapłacić. Jeśli dogadasz się ze swoim odbiorcą, on sam może uiścić opłatę za ubezpieczenie.

Jeśli nie chcesz ryzykować straty pieniędzy lub co gorsza - towaru, ubezpieczaj swoje przesyłki. To tylko kilka złotych więcej.