Jak przygotować przesyłkę do wysłania?

Zanim przekażesz przesyłkę kurierowi, warto abyś dowiedział się, w jaki sposób należy ją przygotować do wysyłki. Nie będzie to zadanie skomplikowane i choć zajmie Ci kilka minut, to zwiększy bezpieczeństwo Twojej przesyłki do maksimum.

W co zapakować przesyłkę?

Najpopularniejszym materiał jest karton. Z powodu wszechobecności kartonowych pudełek powinniśmy wykorzystywać w zasadzie tylko je. Pamiętaj, że Twoje pudełko powinno być w miarę sztywne. Jeśli zobaczysz w kartonie dziurkę - zakleją ją lub wymień paczkę na inną. Wielkość ma spore znaczenie - dopasuj pudełko do wielkości towaru, który zamierzasz w nim umieścić. Nie pozwalaj na dużo wolnej przestrzeni, bo zawartość będzie się obijać o ściany kartonu.

Jak zapakować przesyłkę?

Przygotuj karton o wymiarach nieco większych, niż przesyłany towar. Obłóż środek folią bąbelkową. Jeśli do kartonu przytwierdzone są sznurki, taśmy lub elementy metalowe - nie usuwaj ich, bo możesz uszkodzić karton. Zaklej je taśmą lub pozostaw. Następnie zapakuj towar tak, aby leżał sztywno. Jeśli posiadasz stare materiały typu bawełna - wykorzystaj ją do wypełnienia kartonu w środku. Dzięki temu Twoja paczka będzie sztywna.

Gdy w kartonie znajdują się produkty, możemy zacząć pakować. Używaj mocnej, droższej taśmy (brązowa taśma kosztuje około 3 złote). Zaklej wszystkie łączenia, a na końcu owiń paczkę papierem. Wypełnij formularze (adresat i odbiorca) i przygotuj do wysyłki.

Dlaczego warto dbać o przesyłkę?

Ponieważ nie zależy nam na jej uszkodzeniu. O ile wygląd zewnętrzny paczki ma dla nas znaczenie, o tyle wnętrze nie do końca mieć powinno. Wiele osób nie wypełnia kartonów z uwagi na aspekt wizualny narażając się na potłuczenie zawartości. Wrzuć do paczki tyle materiałów i papieru, aby była sztywna i mocna.

Jeśli będziesz pakował przesyłki w opisany powyżej sposób, to na pewno dotrze ona w całości do odbiorcy.