Dodatkowe opłaty i kary za przesyłkę - jak tego uniknąć?

W sieci można znaleźć wiele artykułów, gdzie poruszany jest temat odsetek, które naliczają sobie firmy kurierskie. Jeśli czytasz ten artykuł, to zapewne interesujesz się tym tematem lub masowo wysyłasz paczki z produktami. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji, które będą miały dla Ciebie znaczenia, jeśli nie chcesz tracić na wysyłce.

Ważysz paczkę? Kurier też!

Niektóre firmy kurierskie jak UPS wprowadziły konieczność ważenia i mierzenia paczki przed odebraniem ją przez klienta. W skrócie oznacza to tyle, że nawet jeśli zważyłeś paczkę, firma kurierska zrobi to ponownie. Wszystko po to, aby nie dać się oszukać. Wiele osób celowo zaniża wagę paczki, aby zaoszczędzić na wysyłce. Jeśli nie chcesz płacić kary, podawaj rzeczywiste wymiary Twojej paczki.

Czytaj regulaminy

Dodatkowe opłaty mogą być związane z nieprzestrzeganiem zasad regulaminu. Jeśli Twoja paczka nie spełnia wymagań lub co gorsza - nie powinna zostać dopuszczona do transportu, możesz zapłacić sporą karę. Każda firma kurierska ma swoje własne zasady, a zadaniem konsumenta jest ich respektowanie.

Pakuj odpowiednio

Jeśli paczka jest dziurawa, źle zapakowana lub nasączona wodą - zapewne zapłacisz karę za niewłaściwe przygotowanie wysyłki do transportu. Zadaniem kuriera jest dowiezienie towaru z punktu A do punktu B. Nie ma on czasu na ponowne pakowanie paczki. Ceń czas kurierów, to nie zapłacisz kary.

Czy jest się czego bać?

Absolutnie nie ma się czego bać. Należy jedynie przestrzegać regulaminów i "logicznie" podchodzić do przesyłek. Jeśli przygotujecie ją odpowiednio, dobrze zaadresujecie i zadbacie o bezpieczeństwo - na pewno nie zapłacicie żadnej kary.