Czy różni się UPS od K-EX?

W branży transportowej istnieje wiele firm kurierskich. Trudno wskazać lidera, ale na uwagę zasługuje UPS oraz K-EX czyli marki, które swego czasu rozwijały się zdecydowanie najszybciej. Być może tego nie wiecie, ale te dwie firmy oferują znacznie więcej rodzajów usług, niż wydaje się w rzeczywistości. Jeśli chcecie je poznać, to zapraszamy do lektury.

K-EX Express

Maksymalna waga paczki może wynosić 30 kilogramów, a przewidywany czas dostarczenia przesyłki wynosi dobę. Paczki dostarczane są w systemie door to door.

K-EX LTL

Tutaj paczka może ważyć nawet 800 kilogramów. Przewidywany czas dostawy wynosi od jednej do trzech dób. Zamówienia są realizowane w dwóch systemach: burta burta i burta - rampa.

UPS Standard

Jeśli zależy nam na szybkości, to UPS będzie najlepszym wyborem. Stosunek ceny do czasu realizacji usługi jest logiczny. Firma umożliwia zaplanowanie dat doręczenia, więc rzadko podaje terminy przewidywane.

UPS Saver

Usługa przeznaczona dla tych, którzy chcą otrzymać towar w ciągu dnia. UPS umożliwia bezpłatne opakowanie przesyłki i dostarczenie jej nawet o poranku. Opcja dedykowana sklepom internetowym, którym zależy na szybkim dostarczeniu towarów.

UPS Express

Tutaj mamy zasady podobne co w przypadku UPS Saver z tym, że Express zaleca się rannym ptaszkom. Jeśli zależy nam na przesyłce o świecie, to UPS Express lub Saver będzie najlepszym wyborem.

UPS Express Plus

W skrócie jest to najlepsza i najbardziej luksusowa usługa firmy UPS. Gwarantuje dostarczenie przesyłki na początku dnia roboczego (godziny wczesne) oraz możliwość opakowania jej przez firmę.

Jak widzicie, różnic mamy wiele, ale i sporo podobieństw. Jeśli do tej pory nie znaliście wszystkich usług firm UPS i K-EX, to właśnie je poznaliście.