Chcesz sprzedawać za granicą? Postaw na mobilność!

Polskie sklepy internetowe nie mają już takich obciążeń, jak kilka lat temu. Dzięki audytowi rynku internetowego wiemy, czego oczekują konsumenci. Polska to jednak tylko jeden kraj, a nie cały świat. Internet jest miejscem globalnym, łączącym wszystkie kraje kuli ziemskiej. Jeśli chcesz sprzedawać za granicą, to poniżej kilka naszych rad, które zaoszczędzą Ci pieniędzy i myślenia. Zapraszamy do lektury!

O tym wiesz najlepiej

Przygotowując swój sklep internetowy do sprzedaży, powinieneś zadbać o język witryny i opisy produktów. Nie rób tego co konkurencja i nie zapewniaj tylko dwóch opcji językowych (Polski i Angielski). Jeśli sprzedajesz przykładowo w Holandii, przetłumacz całą witrynę na język holenderski. Stwórz odpowiednie adres e-mail, a okienka z newsletterem i aktualnymi promocjami również przetłumacz.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Klientowi zagranicznemu może się podobać Twoja strona, ale nie dokona na niej żadnego zakupu, jeśli nie zdobędzie do niej zaufania. Postaraj się nawiązać współpracę z Trusted Shops i zdobyć certyfikat, który będzie określał Twój sklep jako wiarygodny i uczciwy.

Ważne jest także bezpieczeństwo transakcji. O nią zadbają operatorzy szybkich przelewów online. Postaraj się korzystać z rozwiązań takich marek jak Dotpay, która oferuje ponad 140 kanałów płatności. Im jest ich więcej, tym szansa na zdobycie kolejnych klientów wzrasta.

Responsywność i dostosowanie do urządzeń mobilnych

Zapewne wiesz, czym jest responsive web design. Musisz zadbać o responsywność Twojej witryny, aby dobrze wyświetlała się na smartfonach i tabletach. Dzięki temu zwiększysz sprzedaż, ponieważ co trzeci europejczyk przegląda sieć przy pomocy m-urządzeń. Ważna jest nie sama strona, ale również bramki płatności. Zamów aplikację mobilną, która dostosuje bramki płatności do wszystkich m-urządzeń na rynku.

Zapewnij transport

Na terenie każdego kraju funkcjonują firmy kurierskie, więc zadbaj o transport swoich produktów. Podpisz umowy z największymi sieciami transportowo - logistycznymi i dbaj o bezpieczeństwo wysyłanych produktów. Jeśli Twój konsument otrzyma towar z zagranicy po dwóch dniach od złożenia zamówienia, zapewne odwiedzi Twój sklep raz jeszcze.

Przyszłość e-sklepów dąży do mobilności

W przyszłości większość ludzi będzie korzystać już tylko z urządzeń mobilnych, bo komputer będzie służył do pracy i przyjemności. Warto zatem już teraz zadbać o jak największą mobilność sklepów internetowych. Należy zamawiać odpowiednie aplikacje, które usprawnią sprzedaż, a samą witrynę modyfikować o unikalne opisy produktów i promocje. Stosując się do naszych rad masz ogromną szansę na światowy sukces Twojego sklepu!