Przewodnik dla sprzedawcy dotyczący bezpieczeństwa płatności

​Rosnąca liczba transakcji w handlu elektronicznym i m-commerce daje nowe możliwości sprzedawcom. Ale z drugiej strony musimy mieć świadomość, że oznacza także nowe szanse dla cyberprzestępców. Jako sprzedawca powinniśmy zapewnić najlepsze zabezpieczenie płatności i bezpieczeństwo danych swoich klientów. Na czym należy się skupić, aby mieć pewność, że płatności na naszej witrynie są przetwarzane w bezpieczny sposób?

Protokół SSL
Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić dla bezpieczeństwa płatności jest używanie protokołu SSL do szyfrowania informacji na naszej stronie. Certyfikaty SSL pokazują, że nasza witryna jest chroniona i zwiększają reputację online. Wszystkie informacje, takie jak dane karty kredytowej i inne poufne dane są chronione, co wpływa na poprawę wizerunku marki i buduje wiarygodność w oczach klientów. SSL jest symbolizowany przez ikonę kłódki na pasku URL. Adres internetowy zabezpieczonej strony zaczyna się od https.

Zgodność z PCI
Jeśli przetwarzamy płatności w witrynie lub w przyszłości rozważamy wdrożenie płatności online, z pewnością nie jest nam obcy standard PCI. W branży kart płatniczych standardy bezpieczeństwa danych (PCI DSS) informują sprzedawców o tym, jak należy chronić poufne dane używane w płatnościach. Standard wymaga szyfrowania danych w celu umożliwienia płatności bez użycia rzeczywistych danych karty, które są widoczne podczas przetwarzania. Prowadzenie działalności gospodarczej powinno opierać się na zaufaniu, a zgodność ze standardami PCI przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Należy zauważyć, że wytyczne PCI uwzględniają również tokenizację.

Tokenizacja
Tokenizacja to technologia, która ułatwia poprawę bezpieczeństwa płatności i zapewnia proces płatności bez luk w zabezpieczeniach. Tokenizacja umożliwia uwierzytelnianie klienta podczas procesu zakupu online. W skrócie, token to losowy ciąg znaków, który zastępuje poufne informacje takie, jak 16-cyfrowy numer karty kredytowej. Dzięki tokenizacji zmniejsza się ryzyko zdobycia danych przez oszustów. Nawet, jeśli zostanie skradziony numer tokena, nie będzie on w ogóle przydany cyberprzstępcom.

3D Secure
3D Secure to dodatkowa opcja pomagająca zapobiegać oszustwom w transakcjach kartami kredytowymi i debetowymi online. Zapewnia dodatkową ochronę transakcji i przynosi wiele korzyści. 3D Secure tworzy bezpieczne hasło dla karty kredytowej kupującego. Każda transakcja jest następnie weryfikowana za pomocą hasła. 3D Secure może zmniejszyć liczbę nieuczciwych transakcji i zwiększyć przychody.